01.03.2022

Вчені Вашингтону винайшли бактерію, що може замінити аміачні добрива

Нові бактерії допоможуть суттєво знизити збитки екології, що виникають під час вимивання традиційних азотних добрив у водойми. Це викликає цвітіння водоростей та падіння рівню кисню, що призводить до гибелі риби у воді. Нове дослідження допускає, що сконструйовані бактерії можуть одного дня замінити такі добрива.

У дослідженні під керівництвом професора Флоренс Мус, вчені з Вашингтонського університету, генетично сконструювали нові штами ґрунтових бактерій під назвою Azotobacter vinelandii. Хоча вже було відомо, що бактерії перетворюють газоподібний азот навколишнього середовища в аміак, модифікована бактерія здатна синтезувати аміак на постійному рівні та незалежно від умов навколишнього середовища.

У лабораторних дослідженнях, коли модифікований Azotobacter vinelandii додавали до ґрунту, в якому росли рослини рису, спостерігали, як рослини поглинають аміак, що виробляється бактеріями. На сьогодні дослідники працюють над розробкою додаткових видів Azotobacter vinelandii, які виробляють аміак з різною швидкістю та кількістю. Це дозволить задовольнити потреби різних видів сільськогосподарських культур.

Таким способом, передбачається що рослини гарантовано використають весь аміак, й не залишиться надлишок, який витікає з ґрунту та потрапляє у довколишні водні шляхи. До того ж, фермерам не доведеться платити за використання додаткових добрив, які стануть навіть не потрібні.

«Успішне широке застосування цих біодобрив у сільському господарстві зменшить забруднення, допоможе контролювати кругообіг азоту в ґрунті, знизить собівартість виробництва та збільшить прибуток фермерів, а також підвищить стійке виробництво продуктів харчування шляхом покращення родючості ґрунту», – зауважила Флоренс Мус, доктор філософії, доцент-дослідник Інституту біологічної хімії Університету штату Вашингтон.

За інформацією Sundries