Прес-центр > Новини > ДУ «Держґрунтохорона» взяла участь в засіданні «круглого столу» з удосконалення законодавства у сфері дистанційного зондування Землі
ДУ «Держґрунтохорона» взяла участь в засіданні «круглого столу» з удосконалення законодавства у сфері дистанційного зондування Землі
21–22 січня в рамках проекту Twinning «Посилення інституційної спроможності Державного космічного агентства України в реалізації європейських космічних програм у сфері супутникової навігації (EGNOS/Galileo) та дистанційного зондування Землі (GMES)» в Державному космічному агентстві відбулося засідання «круглого столу» з обговорення та доопрацювання проекту закону України «Про державне регулювання у сфері дистанційного зондування Землі», в якому взяла участь учений секретар ДУ «Держґрунтохорона» Вікторія Панасенко.
Європейські експерти (Карлос Тамаріт, Альберто Галардо, Джойс Ортуно Фернандес) проінформували учасників засідання «круглого столу» з юридичними рамками функціонування законодавства у сфері дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) в ЄС та окремих країнах–членах, правовою та нормативною базою ЄС, зокрема Іспанії. Експерти поділилися досвідом формування та розвитку системи надходження, розповсюдження, використання, зберігання та ведення обліку матеріалів ДЗЗ. Вони повідомили, що в Іспанії щороку формується і затверджується національний план дій, в якому враховуються потреби в даних ДЗЗ всіх державних і наукових установ, ВУЗів. Це дозволило значно скоротити витрати з державного бюджету на отримання даних ДЗЗ та здешевити їх придбання для приватних підприємств країни, розширити та вдосконалити співпрацю і взаємодію у цій сфері між органами влади, науковими установами та іншими інституціями.
Учасники заходу, які представляли заінтересовані установи і відомства, спільно опрацювали проект закону України «Про державне регулювання у сфері дистанційного зондування Землі» та висловили свої пропозиції і зауваження. Законопроект покликаний встановити правові, економічні та організаційні засади і принципи державного регулювання у сфері дистанційного зондування Землі космічними засобами, визначити права, обов’язки і відповідальність учасників правовідносин, що виникають у сфері виробництва, обігу, використання та архівування даних ДЗЗ з космосу.