Чернігівська філія
державної установи
«Інститут охорони ґрунтів України»
28.01.2016
Директор Чернігівської філії ДУ «Держґрунтохорона» взяв участь у засіданні територіальної Міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля області
26 січня 2016 року на засіданні територіальної Міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля області обговорено функціонування системи моніторингу довкілля області, а також стан довкілля області за результатами моніторингових досліджень суб’єктів системи моніторингу довкілля області в 2015 році.
Спільне засідання керівників установ та управлінь, що задіяні у здійсненні екологічного моніторингу довкілля Чернігівської області, начальників територіальних управлінь, які вповноважені здійснювати екологічний моніторинг, науковців та заінтересованої громадськості відбулося за ініціативи Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації.
Система моніторингу довкілля Чернігівської області функціонує з метою інформування населення про стан довкілля Чернігівської області, забезпечення адміністративних органів і відповідних служб області даними про стан довкілля та науково-обґрунтованими рекомендаціями щодо прийняття управлінських рішень з оперативного контролю стану довкілля та для запобігання негативних екологічних ситуацій.
Директор Департаменту екології та природних ресурсів Катерина Тканко ознайомила присутніх з виконанням запланованих заходів розділу «Організація системи екологічного моніторингу довкілля» Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014–2020 роки.
Аналізування моніторингових даних та інтегральна оцінка стану довкілля області підтверджують задовільний стан довкілля області, хоча екологічні проблеми на території області стосуються, тією чи іншою мірою, майже кожного природного ресурсу.
Узагальнена екологічна інформація від суб’єктів системи моніторингу надається до Мінприроди України для підготовки інформаційно-аналітичного огляду «Стан довкілля в Україні» та розміщується на сайтах Департаменту та облдержадміністрації щомісяця та щокварталу.
Також присутніх ознайомлено з інтерактивною екологічною геоінформаційною системою області, яка забезпечує широкий доступ до екологічної інформації через мережу Інтернет.
Після обговорення виступів, зауважень та пропозицій прийнято відповідні рішення про подальшу співпрацю у сфері моніторингу довкілля нашої області та вдосконалення доступу громадськості до екологічної інформації.
