ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ, ВРЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН, ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ ПАСОВИЩ ТА ВОДОКОРИСТУВАННЯ
1 березня 2016 року у Куликівському районі відбулася нарада з питань створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, врегулювання земельних відносин, поліпшення якості пасовищ та водокористування, організована Департаментом агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації та управлінням агропромислового розвитку Куликівської райдержадміністрації.
Захід відбувся за участю голови Куликівської райдержадміністрації Олексія Ракоїда, голови Куликівської районної ради Наталії Халімон, керівників органів місцевого самоврядування, фахівців у сфері водо- та землекористування, створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
Присутній на засіданні депутат Чернігівської обласної ради Віктор Труш наголосив, що лише об’єднавшись, селяни зможуть подолати всі труднощі та змінити своє життя на краще.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний розповів про розроблені Департаментом обласні програми підтримки сільськогосподарського виробництва. «Наш Департамент завжди відкритий до співпраці з органами місцевого самоврядування, сільгоспвиробниками та іншими зацікавленими особами задля розвитку агропромислового виробництва і розбудови сільських населених пунктів», – наголосив він.
Багато запитань стосовно шляхів поліпшення якості громадських пасовищ надійшло від сільських голів директору Чернігівської філії ДУ «Держґрунтохорона» Ігорю Сардаку, який виголосив доповідь «Наукові основи поліпшення якості пасовищ».
Також у доповіді наголошено, що агрохімічна паспортизація полів законодавчо визнана обов’язковим заходом і її матеріали зобов’язані мати всі землекористувачі. Протягом п’яти років вони зможуть використовувати матеріали паспортизації для: розміщення сільськогосподарських культур відповідно до їх біологічних вимог, вирощування пріоритетних і більш вибагливих культур на кращих агрофонах; застосування збалансованих, економічно вигідних доз органічних та мінеральних добрив; визначення необхідності хімічної меліорації ґрунтів та розробки проектно-кошторисної документації на її проведення; порівняння якісної оцінки ґрунтів по полях господарства та визначення малопродуктивних земель; розробки інвестиційних проектів, бізнес-планів, оформлення довідок про стан родючості ґрунтів (для звернення стосовно державних субсидій), оцінки якості сільськогосподарської продукції тощо.
Згідно з Програмою використання та охорони земель Чернігівської області на 2011-2020 роки планове агрохімічне обстеження земель Куликівського району проводитиметься у 2016 році.