23 червня 2016 року перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, науковці сільськогосподарської сфери, представники громадськості та ЗМІ відвідали Носівський район, де взяли участь в урочистих заходах, присвячених Дню поля, що відбулися у Носівській селекційно-дослідній станції.
Директор Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН Наталія Буняк, презентуючи установу, зазначила, що хоч у кожного і різні напрямки роботи, але результат у всіх має бути один – добробут України. Вона також висловила сподівання, що ця подія викличе зацікавленість у аграріїв та, завдяки їхній співпраці, сприятиме подальшому розвитку сільськогосподарської галузі. Керівник принагідно вручила листи подяки окремим сільгоспвиробникам Чернігівщини за багаторічну плідну співпрацю в популяризації сортів Носівській селекційно-дослідній станції та сприяння у їх впровадженні на поля.
Після урочистої частини відбулася концертна програма.
Гості заходу ознайомилися з пропозиціями від компаній «Юпітер 9 Агросервіс», «Агротехсоюз», «Укрсільгоспмаш», «Шинтехсервіс», «Байєр», «Монсанто», «Дюпон Піонер», оглянули сільськогосподарську техніку та сортові посіви озимих і ярих зернових культур урожаю 2016 року, які знаходяться на демонстраційному полігоні, полях станції та ДП ДГ Носівської СДС.
Довідково. Носівська селекційно-дослідна станція – одна із найстаріших науково-дослідних установ України із понад 100-річною історією.
Серед основних напрямків наукових досліджень: селекція озимого жита, ярого ячменю, вівса, конюшини, люцерни, цибулі та огірків; проведення досліджень з покращання селекційного процесу і створення сортів генетично захищених від ураження основними хворобами та стійких до абіотичних факторів навколишнього середовища; створення голозерних сортів ярого ячменю та вівса з високим вмістом поживних речовин; оригінальне та елітне насінництво зернових, кормових та овочевих культур.
За весь час роботи на станції створено і зареєстровано понад 80 сортів різних сільськогосподарських культур.
Носівська селекційно-дослідна станція та дослідне господарство здійснюють велику насінницьку роботу як щодо сортів власної селекції, так і по інших культурах. Щорічно вирощується близько 150-200 т оригінального та 600-800 т елітного насіння, яке реалізовується в 17 областях держави.
В Україні близько 50 % посівів жита, понад 70 % вівса, а в Чернігівській області переважна більшість посівів ярого ячменю становлять сорти носівської селекції.
З посиланням на сайт