19 лютого 2018 року у Чернігівській філії відбулося засідання «круглого столу» за результатами науково-дослідної роботи «Ґрунтоцентрична технологія з використанням біопрепарату Філазоніт, її вплив на збереження та покращення родючості ґрунтів, а також ефективність сільськогосподарського виробництва», виконаної у 2107 році. Доповідач – завідувач відділу філії Анатолій Приходько.
Об’єктом досліджень були ґрунти дослідних полів господарства ДП «Чайка» с. Новий шлях Козелецького району Чернігівської області.
В умовах виробничого досліду виявлено позитивний вплив органічного добрива Філазоніт. Отримані результати демонструють, що використання Філазоніту має позитивний вплив на процеси видозмінення сполук макроелементів з недоступних в доступні, за рахунок чого відбувається накопичення їх вмісту у ґрунті. Загалом застосування Філазоніту істотно впливало на ґрунтові процеси і зумовило їх певну оптимізацію. Препарат опосередковано, через активізацію обмінних процесів рослин, впливає на ґрунтотворні процеси, виконуючи таким чином роль природного та безпечного біокоректора ґрунту.
Керівник філії Ігор Сардак наголосив, що за обмежених ресурсів органічних добрив і недостатнього використання біологічного азоту, нестачі рухомих фосфору та калію в ґрунті запровадження ґрунтоцентричної технології з використанням біопрепарату Філазоніт є певною альтернативою стабілізації ґрунтоутворюючих процесів та загального підвищення продуктивності сільськогосподарського виробництва.