Чернігівська філія
державної установи
«Інститут охорони ґрунтів України»
19.12.2014
Директор Чернігівської філії взяв участь у науково-практичній конференції
18 грудня 2014 року у Департаменті агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації відбулася науково-практична конференція на тему: «Ефективні (інноваційні) технології аграрного виробництва та можливості залучення додаткових безповоротних коштів для його розвитку», в якій взяв участь Юрій Шпилька, директор Чернігівської філії ДУ «Держґрунтохорона». Учасниками конференції також були заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Римма Олексенко, заступники голів та начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, представники агробізнесу, науково-дослідних сільськогосподарських установ та вищих аграрних навчальних закладів.
Костянтин Лубенцов зазначив, що умови цього року дозволили аграріям області отримати рекордні врожаї зернових і олійних культур. Незважаючи на надзвичайно складні метеорологічні умови, вдалося також посіяти озимі зернові.
«Впровадження інноваційних технологій є одним із ключових факторів підвищення конкурентоспроможності АПК області. Адже вони є основним джерелом, за рахунок якого можуть зростати прибутки аграрних підприємств», – наголосив заступник голови облдержадміністрації.
Юрій Шпилька виступив з доповіддю на тему: «Наукові основи агрохімічного забезпечення рослинництва». Він підкреслив, що агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення законодавчо визнана обов’язковим заходом, а агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки є обов’язковим для всіх землекористувачів. «Чернігівська філія ДУ «Держґрунтохорона» – єдина установа в області, яка уповноважена проводити агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення. В умовах глибокої фінансово-економічної кризи особливе значення має диктатура технології, дотримання технологічної дисципліни, передусім в питаннях родючості ґрунту. Якого б землеробства ми не дотримувались – адаптованого, інтенсивного чи біологічного, але в центрі всього є ґрунт і його основна функція – родючість», – наголосив Юрій Шпилька.

