26.02.2015

Директор Чернігівської філії взяв участь у засіданні колегії Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Підсумки роботи агропромислового комплексу області за 2014 рік та перспективи роботи в нинішньому році обговорили 19 лютого учасники розширеного засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації на тему: «Агропромисловий комплекс області: підсумки та перспективи».

У роботі взяли участь в. о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, директор Чернігівської філії ДУ «Держґрунтохорона» Юрій Шпилька, керівники районних управлінь сільського господарства та сільгоспвиробники.

Як зазначалось, сільське господарство для Чернігівщини є пріоритетним напрямом виробництва. У 2014 році аграріям вдалося суттєво покращити свої виробничі показники. Чернігівщина посіла 5 місце в державі за темпами росту агровиробництва та 13 місце – за його обсягом. Приріст відбувся в основному за рахунок рослинницької галузі (+110,8 %). Загальний валовий збір зерна склав 3,7 мільйони тонн, що на 18 % більше, ніж у попередньому році. Виробництво валової продукції сільського господарства перевищило 10 мільярдів гривень.

Важка економічна ситуація в країні негативно відобразилась на тваринництві. Чисельність поголів’я великої рогатої худоби зменшилась на 8 %, у тому числі корів – на 7,8 %, поголів’я свиней — на 6,2 %, птиці – на майже 10 %. У той же час у сільськогосподарських підприємствах збільшилось виробництво молока до 218 тисяч тонн, виробництво яєць – до 52 мільйонів штук.

Під урожай 2015 року аграрії області посіяли 225,5 тисяч гектарів озимих культур на зерно. Це на 10 % більше ніж у 2013 році. Проте ситуація з озиминою викликає занепокоєння. Адже через несприятливі погодні умови Чернігівська область має одні з найменших по країні показники запасів вологи у метровому шарі ґрунту.

Для розвитку сільських територій перспективним напрямком є широке запровадження сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів переробного, заготівельного, постачальницького та сервісного напрямків. Але на сьогодні в області функціонує лише 23 таких кооперативи. Найбільш успішна їх робота у Коропському, Борзнянському та Сосницькому районах.

Також учасники колегії розглянули питання державного фінансування аграрного сектору області за вісьмома програмами, підвищення якості заходів з охорони праці та стан розрахунків за орендну земельних ділянок.

— Аграрний сектор є пріоритетним і важливим для області. Головне наше завдання — збереження села і покращення добробуту людей. Лише спільними зусиллями ми зможемо пережити важкі часи та досягти успіху, — зазначив заступник голови облдержадміністрації.

З посиланням на сайт Департаменту інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

http://cg.gov.ua/index.php?id=131215&tp=0