13.03.2015

На Чернігівщині обговорили особливості проведення весняно-польових робіт у 2015 році

12 березня 2015 року відбулася обласна наукова конференція з питань особливостей виконання комплексу весняно-польових робіт у 2015 році. У заході взяв участь директор Чернігівської філії ДУ «Держґрунтохорона» Юрій Шпилька.

Розпочинаючи конференцію, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Мілютенко зазначила, що створивши у минулому році 77 % валового продукту області, землеробство залишається основою всіх інших галузей економіки, і тим самим забезпечило Чернігівщині високі місця по багатьох показниках.

Як кругообіг сезонів у природі, так і сільськогосподарське виробництво ніколи не зупиняється. Ланцюжок основних процесів знову розпочинається навесні, тому хліборобу необхідно вживати заходи щодо проведення комплексу польових робіт в оптимальні терміни, забезпечивши технологію вирощування сільськогосподарських культур з дотриманням структури посіву звертаючи увагу на систему підтримання родючості ґрунтів.

Науковці, запрошені на конференцію, поінформували учасників про сучасні екологічно-безпечні, науково обґрунтовані методи і способи ефективного ведення агровиробництва.

Зокрема, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідуючий кафедрою молекулярної біології, мікробіології та біобезпеки Національного університету біоресурсів і природокористування України Микола Патика розповів про концептуальні основи механізмів формування процесів відновлення та управління родючістю ґрунтів.

Директор Чернігівської філії ДУ «Держґрунтохорона» Юрій Шпилька розповів про особливості підживлення озимини у цьому році,  наголосив на необхідності застосування науково обґрунтованих доз добрив з урахуванням даних агрохімічної паспортизації земель с.-г. призначення.

Підсумовуючи, Тетяна Мілютенко наголосила на ключових завданнях розвитку галузі землеробства, що є майже незмінними.  Однак необхідно системно і поетапно здійснювати позитивні зміни, застосовуючи новітні технології:

дотримання у виробництві науково-обґрунтованих сівозмін;

підтримання рівня родючості ґрунтів;

використання у виробництві насіння лише I генерації та гібридів I покоління.

І головне – витримати досягнутий в минулому році рівень виробництва для забезпечення продовольчої безпеки та експортного потенціалу регіону.

З посиланням на веб-сайт Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Чернігів 12.02.2015Чернігів 12.03.2015 2