Чернігівська філія
державної установи
«Інститут охорони ґрунтів України»
20.04.2015
Обговорено необхідність та особливості проведення агрохімічного обстеження ґрунтів у Чернігівській області у 2015 році
8 квітня 2015 року у Чернігівській філії ДУ «Держґрунтохорона» відбулась робоча зустріч директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра Савченко, директора Чернігівської філії Інституту охорони ґрунтів України Юрія Шпильки, директора Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН Віталія Волкогона, представників Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-центр». Сюжет про зустріч показано по телебаченню 10 квітня.
Директор Чернігівської філії Юрій Шпилька у своєму виступі розповів про вклад Інституту в справу збереження ґрунтів області за піввікову історію, про основні види досліджень ґрунту та необхідність проведення агрохімічного обстеження ґрунтів. Крім того, наголосив на застосуванні науково-обґрунтованих доз добрив з урахуванням даних агрохімічної паспортизації земель с.-г. призначення.
Директор Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН доктор с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН Віталій Волкогон розповів про доцільність використання азоту та мікробних препаратів у технологіях вирощування сільгоспкультур, підкреслив важливість досліджень, які проводять фахівці Чернігівської філії ДУ «Держґрунтохорона», наголосив на тому, що з часом ці дослідження набуватимуть ще більшої ваги, особливо, коли земля стане товаром. Моніторинг якості ґрунтів повинен бути в центрі уваги високопосадовців..
Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко зазначив, що сільське господарство для Чернігівщини є пріоритетним напрямком виробництва. «Землеробство залишається основою всіх інших галузей економіки, тому формування процесів відновлення та управління родючістю ґрунтів – понад усе. Земля – це найбільший засіб виробництва. Цей засіб виробництва повинен працювати на користь держави і людей, а держава повинна контролювати родючість ґрунтів. І в цьому велике значення мають дослідження, які проводить на протязі п’ятдесяти років Чернігівська філія ДУ «Держґрунтохорона» – єдина установа, яка оцінює якість ґрунту на кожному полі області».

