19.09.2018

Продовження Міжнародного дня поля «ХХІ століття – час кліматично-адаптованого сільського господарства»

12 вересня ц. р. продовжилися заходи Міжнародного дня поля «ХХІ століття – час кліматично-адаптованого сільського господарства», що напередодні розпочався в Інституті зрошуваного землеробства НААН.

Науковці, представники влади і бізнесу, сільгоспвиробники південного регіону та інші учасники, серед яких були заступник директора Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона» Світлана Шукайло та головний фахівець лабораторії ГІС, обробки інформації та експериментальних досліджень Володимир Жужа, на демонстраційному полігоні ДГ «Асканійське» Асканійської ДСДС ІЗЗ НААН (с. Тавричанка, Каховський р-н Херсонської області) ознайомилися з сільськогосподарською технікою та обладнанням для No-till технологій.

Роботу Дня поля відкрили директор Інституту зрошуваного землеробства НААН Раїса Вожегова, в.о. директора ДП ДГ «Асканійське» Асканійської ДСДС ІЗЗ НААН Віктор Найдьонов і директор Асканійської ДСДС ІЗЗ НААН Наталя Гальченко. Було наголошено на актуальності пошуку шляхів підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва в умовах ризикованого землеробства в сучасних умовах. На демонстраційному полігоні було представлено результати досліджень з вивчення проблемних питань сучасного землеробства за умов зміни клімату.

Багаторічним досвідом та практичними досягненнями з учасниками заходу також поділилися провідні вчені з питань ведення сільського господарства з Університету штату Огайо (США). Зокрема, Алан Сандермейер розповів про особливості побудови сівозмін з вирощуванням покривних культур за умови використання No-till технологій у США. Том Ворлей виступив з презентацією щодо економічних аспектів майбутнього сільського господарства в умовах кліматичних змін.

Заходи Міжнародного дня поля «ХХІ століття – час кліматично-адаптованого сільського господарства», що відбувся 11–12 вересня 2018 р., забезпечили можливість вітчизняним та закордонним вченим представити комплексний підхід до управління землеробством в умовах змін клімату на основі впровадження нульового обробітку ґрунту (No-till), вирощування проміжних культур, обробки посівів з метою адаптації рослин до посухи.

Наразі саме ці питання є надзвичайно актуальними, тому потребують детального та ретельного вивчення з подальшою можливістю їх систематизації та адаптації до посушливих умов Південного Степу України.