Запровадження органічного землеробства в аграрному секторі області – одна з найважливіших проблем сьогодення. Ця потреба зумовлена низкою чинників: погіршенням екології, деградацією сільськогосподарських угідь, інтенсивно виснажливим характером використання земельних та інших природних ресурсів, швидкими темпами забруднення й засмічення земель і довкілля, нарощуванням виробництва й розширенням ринків генетично модифікованої продукції.
Питання запровадження органічного землеробства активно підтримується аграріями й науковцями області.
Практикою європейських країн доведено, що найефективніше у виробництві органічної продукції працюють малі й середні фермерські господарства із розміром угідь 30-35 га. Хоча середня площа сільгоспугідь на Івано-Франківщині дещо менша від європейських розмірів, але з огляду на попит і пропозицію та природно-кліматичні умови становлення й розвиток органічного землеробства є виправданим економічно, екологічно й соціально.
У господарствах, де планується запровадити органічне землеробство, необхідно провести агрохімічні дослідження для визначення екологічної безпеки ґрунтів.
Івано-Франківська філія ДУ «Держґрунтохорона» активно включилися у вирішення цієї проблеми. Фахівцями відібрано проби ґрунту на території Братишівської, Хотимирської та Обертинської сільських рад Тлумацького району. Проводиться дослідження ґрунтів за основними агрохімічними показниками, а також на вміст рухомих форм важких металів, залишків пестицидів та радіонуклідів. Результати досліджень стануть базою для визначення придатності вищевказаних земель для потреб органічного землеробства.
08.10.2014