Рівненська філія ДУ «Держґрунтохорона» завершила польові роботи по обстеженню сільськогосподарських угідь. Обстеження проведено на території шістдесяти сільських рад північної частини області, зокрема, в Березнівському районі – 25, Рокитнівському – 14 та Сарненському – 21, а також на території двох фермерських господарств цього району. Загальна площа обстеження складає 80,84 тис. га. При цьому було відібрано 11,22 тис. ґрунтових проб.
Ґрунти зони Полісся (північна частина області) утворились на рихлих бідних, в мінеральному відношенні, піщаних та моренних відкладах. Слаба дренуюча здатність сприяла заболочуванню значних масивів цієї території.
Найбільшого поширення набули в цій частині області ґрунти дерново-підзолистого типу ґрунтоутворення різного ступеня оглеєності. До цієї групи належать ґрунти вододільних просторів зони Полісся і становлять більше 24 % площ. Утворились під лісовою рослинністю, з участю трав’янистої, в умовах великої кількості опадів. За розвитком підзолистого процесу ґрунти поділяються на слабко, середньо і сильно підзолисті. Їм властива дуже низька вбирна здатність, слабка буферність, низький вміст гумусу, рухомих форм азоту, фосфору і калію, підвищена кислотність, що значною мірою знижує їх природну родючість.
Дерново-підзолистим легким за механічним складом ґрунтам (піщаним і супіщаним) властива кисла реакція ґрунтового розчину, низька водоутримуюча здатність, слабка буферність, неглибокий гумусовий горизонт (20–25 см) і низький вміст гумусу (0,7–1,2%), тому вони відносяться до ґрунтів з найнижчою природною родючістю.