15.12.2014

Фахівці Сумської філії провели діагностику азотного живлення озимої пшениці

Фахівцями Сумської філії ДУ «Держґрунтохорона» на початку листопада на посівах озимої пшениці проведено роботи з діагностики  забезпеченості ґрунту і рослин мінеральним азотом.

Дослідження проводились на визначення вмісту аміачного і нітратного азоту в 60-сантиметровому кореневмісному шарі ґрунту. Продіагностовано 20 полів озимого лану  загальною площею 1765 гектарів.

За отриманими результатами лабораторних аналізів можна зробити висновки, що 46 % площ характеризуються низьким вмістом мінерального азоту в ґрунті (71–100 кг/га) і потребують ранньовесняного азотного підживлення  в один-два прийоми дозою 45–60 кг/га діючої речовини.

Середнім вмістом азоту (101 – 130 кг/га) характеризується 26 % обстежених площ і потребуватимуть ранньовесняного підживлення в один прийом дозою 30 кг/га діючої речовини.

Решта 28 % діагностованих площ мають підвищений, високий і дуже високий рівень забезпеченості ґрунту азотом (>131 кг/га), тому ранньовесняного підживлення потребують лише ділянки із зрідженими  і слабкими посівами.

Про результати діагностики живлення озимої пшениці доведено до відома сільськогосподарських виробників.

Слід пам’ятати, що своєчасне підживлення посівів озимої пшениці азотними добривами, особливо на ґрунтах з дуже низьким і низьким рівнем забезпеченості мінеральним азотом, має вирішальне значення для формування високого врожаю цієї культури.