08.12.2014

Реалізація програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій на Сумщині

Сумська філія ДУ «Держґрунтохорона» бере участь у виконанні Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області до 2015 року

Аграрний сектор є важливою стратегічною галуззю Сумщини, яка забезпечує продовольчу безпеку області, зайнятість сільського населення, сприяє створенню робочих місць, підтримує розвиток сільських територій.

Забезпечення продовольчої безпеки держави, області повинно стати нормою планомірних дій з боку влади та бізнесу, спрямованих на створення продовольчих запасів рослинницької та тваринницької продукції.

Для цього в області розроблено Програму розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області до 2015 року, яку затверджено рішенням сесії Сумської обласної ради від 27.05.201. Програмою передбачається реалізація ряду проектів з вирішення проблем соціально-економічної сфери, розвитку основних галузей АПК, охорони ґрунтів.

Сумська філія ДУ «Держґрунтохорона» напередодні звітувала перед Департаментом агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації  про хід виконання заходів розділу Програми «Охорона і підвищення родючості ґрунтів».

 На виконання поставлених завдань Сумська філія ДУ «Держґрунтохорона» щороку проводить агрохімічне обстеження ґрунтів. За результатами досліджень виготовляються агрохімічні паспорти поля, земельної ділянки і надаються землевласникам разом з рекомендаціями щодо ефективного використання сільськогосподарських угідь.

Також щороку проводяться роботи з моніторингу ґрунтів і рослин у регіональній мережі стаціонарних майданчиків спостережень на моніторингових ділянках, закладених у 1981 році (29 контрольних ділянок у 18 районах області). На моніторингових ділянках представлені найтиповіші для області види ґрунтів та сільськогосподарські угіддя. Кожна така ділянка має свій код і географічну прив’язку.

Виконання робіт з агрохімічного обстеження і дослідження ґрунтів і рослин у мережі стаціонарних майданчиків спостережень дасть можливість встановити еколого-агрохімічний стан ґрунтів, його зміни і розробити заходи щодо захисту ґрунтів від деградації.