У рамках субпроекту земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу, який запроваджується в області, на Волині з дводенним візитом перебувала Німецька делегація краю Стендаль.
13 травня відбулася робоча зустріч, у якій взяли участь народний депутат України Ірина Констанкевич, заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук, директор Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко і колеги з Німеччини – Крістоф Гільген, керівник субпроекту земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу, Деніс Грубер, перший заступник ландрату краю Стендаль, Хрістіан Вісе, спеціаліст з питань водного господарства служби з питань навколишнього природного середовища краю Стендаль, спеціаліст з охорони ґрунтів, Андре Грютцман, керівник консалтингового товариства «WaldCare» з Берліну, а також представники органів влади, партнери аграріїв, науковці, голови ОТГ.
Розпочинаючи зустріч, Ірина Констанкевич привітала гостей Волині та подякувала уряду Німеччини за допомогу Україні. Вона очікує на успішну реалізацію проекту та запевнила у подальшій підтримці напрацювань проекту у законодавчій площині.
«Сільський розвиток є одним із пріоритетних напрямів економічної політики країн Європейського Союзу, рівень життя сільського населення у яких є одним із найвищих у світі. Одним з основних аспектів аграрної політики України є побудова моделі розвитку сільських територій, яка б відповідала стандартам розвинених європейських країн», – акцентував Юрій Горбенко.
Директор Волинської філії ДУ «Держґрунтохорона» Микола Зінчук інформував учасників робочої зустрічі про стан, проблеми та перспективи використання ґрунтів земельного фонду Полісся Волині. Зосередив увагу на проблемах, пов’язаних зі станом осушувальної меліорації регіону, спрацюванням торфовищ, дефляційними процесами, інтенсивним ростом площ вигорілих торфовищ, використанням територій після торфорозробок. Також запропонував перспективні напрями використання ґрунтів Полісся, наголосивши, що для планування раціонального використання торфових ґрунтів першочерговим завданням є повна інвентаризація площ, стану та запасів торфу на території області. Для відпрацювання методології інвентаризації запропонував реалізувати пілотний проект в межах кількох ОТГ.
Крістоф Гільген повідомив, що в рамках проекту Волинська область буде співпрацювати із німецьким регіоном Стендаль, оскільки земельні ресурси в обох регіонах дуже подібні. Експерти з Німеччини будуть надавати консультативну допомогу, а налагодження партнерських відносин сприятиме впровадженню нових проектів для розвитку територій.
Деніс Грубер окреслив особливості регіону Стендаль та зазначив, що готовий підписати контракт про співпрацю.
Агропромисловий комплекс регіону Стендаль презентував Хрістіан Вісе. Він охарактеризував земельний фонд, розповів про особливості сільського господарства та підходи до збереження ґрунтів в регіоні.
Проблемні питання з охорони ґрунтів запропоновано розглянути окремо на круглому столі з фахівцями Волинської філії ДУ «Держґрунтохорона».