Сьогодні, 30 червня, відбулася робоча група «Сталі сільськогосподарські практики як шлях до стійкого агровиробництва та адаптації до зміни клімату», в якому взяло участь керівництво ДУ «Держґрунтохорона». Захід є продовженням загальнонаціонального полілогу «Місце природи в адаптації України до зміни клімату» і присвячений впровадженню сталих сільськогосподарських практик як шляху до стійкого агровиробництва та адаптації до зміни клімату.
У зв’язку з веденням повномасштабної війни на території України сільськогосподарський сектор стикається з серйозними викликами: забруднення, замінування та пошкодження полів, втрата техніки та врожаю, перебудова експортних ланцюгів, нестача пестицидів та агрохімікатів. В той самий час загрозу для сільськогосподарського виробництва становлять проблеми зі зміною клімату, частіші та інтенсивніші негативні погодні явища, втрата біорізноманіття.
На робочій зустрічі розглядалися та обговорювалися підходи до ведення більш збалансованого сільського господарства, такі як: регенеративне фермерство, ресурсозберігаюче сільське господарство, біодинамічні системи пермакультура, органічне землеробство. Було виділено чотири найбільш поширені сталі сільськогосподарські практики, які можуть бути перспективними природоорієнтованими рішеннями для українських аграріїв сьогодні та проаналізовано їхні сильні й слабкі сторони.