18.05.2023

Відбулося засідання Секції розвитку аграрного виробництва у галузі рослинництва Науково-експертної ради Мінагрополітики

Сьогодні, 18 травня, відбулося засідання Секції розвитку аграрного виробництва у галузі рослинництва Науково-експертної ради Мінагрополітики під головуванням директора Департаменту аграрного розвитку Ігоря Віштака.

Серед питань порядку денного — звіт про роботу державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» у 2022 році.

Генеральний директор установи, доктор економічних наук, професор Юрій Зайцев виступив з доповіддю про роботу установи, подякував керівництву Мінагрополітики за підтримку і сприяння у роботі установи в умовах військового стану.

ДУ «Держґрунтохорона» створено з метою науково-методичного забезпечення та здійснення єдиної науково-технічної політики у сфері охорони ґрунтів і їх родючості, раціонального використання та екологічної безпеки земель сільськогосподарського призначення, об’єктів довкілля, визначення якості продукції, сировини та агрохімікатів.

У 2022 році інститут працював за трьома основними напрямами:

«Прикладні наукові дослідження з обстеження сільськогосподарських угідь» — дослідження якісного стану ґрунтів України. За попередніми підрахунками обстежено близько 890 тис. га земель сільськогосподарського призначення, що становить 96 % від запланованої площі, відібрано майже 77 тис. ґрунтових проб, виконано понад 462 тис. аналізів, виготовлено понад 13 тис. агрохімічних паспортів поля, земельної ділянки;

«Моніторинг ґрунтів і рослин у мережі спостережень на моніторингових ділянках» — комплекс досліджень з моніторингу ґрунтів земель сільськогосподарських угідь у мережі спостережень на моніторингових ділянках за агрофізичними, агрохімічними, фізико-хімічними, токсикологічними, радіологічними показниками та рослин за якісними показниками і вмістом у них радіонуклідів, важких металів, залишків пестицидів. У рамках цього напряму у 2022 році здійснено комплексну оцінку впливу міграційних процесів у системі «ґрунт — рослина» на продуктивність і якість сільськогосподарської продукції на 746 моніторингових ділянках. Також відібрано 788 проб ґрунтів і рослин та здійснено 12 тисяч аналізів;

«Прикладні наукові дослідження ґрунтів, якості сільськогосподарської продукції, сировини та добрив» — досліджується вплив антропогенного навантаження на компоненти навколишнього середовища і якість сільськогосподарської продукції (в тому числі і кормів); якість агрохімікатів, вивчається ефективність застосування ґрунтоохоронних заходів та проводяться роботи з землеустрою. У 2022 році здійснено оцінку 795 проб сільськогосподарської продукції, в тому числі і кормів, та здійснено понад 7 тисяч аналізів. Дослідження дозволили визначити якісні показники та рівні забруднення продукції.

Директор Українського інституту експертизи сортів рослин, доктор економічних наук, професор Сергій Мельник підтримав затвердження звіту про роботу державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» у 2022 році. Акцентував, що інститути тривалий час плідно співпрацюють та найближчим часом мають підписати Меморандум про співпрацю.

Учасники засідання одноголосно підтримали пропозицію затвердити Звіт про роботу державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» у 2022 році.

Юрій Олександрович подякував учасникам засідання, зазначивши, що колектив установи докладає максимальних зусиль для ефективної та результативної роботи.

Віримо в ЗСУ! Віримо в Перемогу і дякуємо кожному захиснику!

Все буде Україна!