08.10.2015

Країни-члени ФАО затвердили нову редакцію Всесвітньої хартії ґрунтів

На 39-й сесії Конференції ФАО країни-члени одноголосно затвердили нову редакцію Всесвітньої хартії ґрунтів

Перша редакція Всесвітньої хартії ґрунтів (ВХГ) була запропонована та сформульована, а потім узгоджена і прийнята країнами-членами на Конференції ФАО в 1981 році. Це був важливий нормативний документ, затверджений країнами-членами, згідно з яким обов’язком Глобального ґрунтового партнерства (ГГП) стало сприяння втіленню в життя тих принципів, які в ньому викладені. За минулі з тих пір три десятиліття, проблеми, з якими стикається світ, стали більш очевидними і навіть посилилися. Учасники ГГП визнали, що 13 принципів, які містить Хартія зберігають свою актуальність, проте потребують оновлення і перегляду у світлі нових наукових знань, отриманих за останні 30 років; особливо це стосується таких проблем, як забруднення ґрунтів та його впливу на навколишнє середовище, адаптація до зміни клімату та пом’якшення його ефекту, а також вплив розростання міст на доступність ґрунтових ресурсів та їх функцій.

У нову редакцію необхідно було включити такі основні зміни: скоригувати аспекти, що стосуються планування землекористування та оцінки земельних ресурсів, яким у початковій редакції Всесвітньої хартії ґрунтів приділялася першочергова увага; відобразити основні актуальні поняття та концепції – наприклад, додатково опрацювати механізм екосистемних послуг; врахувати основні рішення, прийняті за минулий час Конференцією Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), ряд інших нових угод, а також результати роботи Комітету з всесвітньої продовольчої безпеки; а також реструктурувати та розширити перелік рекомендованих заходів з урахуванням збільшення кількості зацікавлених сторін.

Міжурядовій технічній групі по ґрунтам (МТГГ) було доручено підготувати нову редакцію ВХГ з урахуванням напрацювань, отриманих в результаті широких консультацій з міжнародним ґрунтознавчим партнерством, які були проведені з метою сприяння цьому процесу.

МТГГ представила доопрацьований текст Хартії на розгляд Пленарної асамблеї ГГП на її другій сесії в липні 2014 року. Асамблея внесла в наданий текст ВХГ додаткові зміни, після чого він був затверджений Комітетом з сільського господарства (КСГ) на його 24-й сесії в жовтні 2014 року, а потім Радою ФАО в грудні 2014 року.

Зауваживши, що ця подія припадає на Міжнародний рік ґрунтів (2015 рік), на 39-й сесії Конференції ФАО (13 червня 2015 року) країни-члени одноголосно затвердили нову редакцію Всесвітньої хартії ґрунтів як інструмент сприяння і інституціоналізації раціонального використання ґрунтових ресурсів на всіх рівнях. При цьому країни-члени високо оцінили роботу, виконану Глобальним ґрунтовим партнерством, закликавши його перейти до реалізації своєї діяльності в повному обсязі, в тому числі в рамках, передбачених Всесвітньою хартією ґрунтів.

Ознайомитись з затвердженою новою редакцією Всесвітньої хартії ґрунтів

З посиланням на сайт ФАО:

http://www.fao.org/soils-2015/news/news-detail/ru/c/293555/