Забезпечення продовольчої безпеки для всіх, а саме, гарантування регулярного доступу населенню до високоякісної їжі, необхідної для ведення активного і здорового життя – найголовніше завдання ФАО. Проектні програми ФАО, здійснювані в Європі та Центральній Азії, присвячено наданню допомоги країнам у переході до ринкової економіки і пожвавлення секторів сільської економіки. Проектні програми здійснюються в 20 з 53 країн-членів ФАО в Європі та Центральній Азії. У роботі протягом року знаходиться більше 60 проектів із загальним обсягом поставки (витрати по проекту) від 6 до 8 млн дол. США.
10 грудня 2015 року в Національній академії наук відбувся семінар «Практика управління ґрунтами: шляхи впровадження ресурсозберігаючих технологій», який організувала ФАО. Розглядалися питання стану продовольства і сільського господарства, впровадження ресурсозберігаючих технологій обробки ґрунту з прикладами ґрунтозахисного землеробства, економічні аспекти переходу на технології No-Till, наслідки зміни клімату.
У семінарі взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, ДУ «Держґрунтохорона», ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Українського гідрометеорологічного центру, УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, ТОВ «АгроІнвест Україна», ТОВ «Аграрна індустріальна компанія».
З доповідями, що розкривають тему семінару, виступили представники ФАО Аветік Нерсисян та Джахан Курбатова, повідомивши, що ця зустріч є ознайомчою і метою її є продовження роботи та підготовка концепцію для подальшого впровадження на території України пілотного проекту з ресурсозберігаючих та ґрунтозахисних технологій. Він зауважив на необхідності розширення застосування фермерами інноваційних методів ресурсозберігаючого сільського господарства, які сприяють збільшенню врожайності, за одночасного забезпечення захисту довкілля.
На прохання організаторів семінару з доповіддю «Охорона ґрунтів в системі ґрунтозахисного землеробства» виступив Ігор Яцук, Генеральний директор ДУ «Держґрунтохорона», висвітливши питання сучасного стану ґрунтів України, основні причини зниження їх родючості та шляхи вирішення цієї проблеми.
Учасники семінару у своїх доповідях та дискусіях порушили важливі питання впровадження ресурсозберігаючих технологій в Україні.