13.04.2022

ДУ “Держгрунтохорона” взяла участь у дискусії “Зміни в аграрній політиці в Україні – шанси та можливості у стані війни”

Сьогодні, 13 квітня, відбулася 3-я дискусія на тему “Зміни в аграрній політиці в Україні – шанси та можливості у стані війни”, яка проводиться в рамках серії онлайн-заходів “Чи призведе повномасштабне російське вторгнення в Україну у 2022 році до кардинальних змін на агропродовольчих ринках?”. У заході взяли участь керівництво та фахівці ДУ “Держгрунтохорона”.

Організатори заходу: Київська школа економіки (KSE, Україна), Лейбніц-Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (IAMO, Німеччина), Вагенінгенський університет та науково-дослідний центр (WUR, Нідерланди) та Німецько-український агрополітичний діалог (APD, Україна).

Серйозні проблеми для українського агробізнесу спричинила російська агресія проти України, яка почалася 24 лютого цього року. У 2014 році, коли півострів Крим був незаконно анексований російською федерацією і розпочався підтримуваний росією конфлікт на Донбасі, сільськогосподарська діяльність в цих регіонах зазнала великих втрат. Однак нинішній наступ ставить під загрозу сільське господарство по всій країні. Серйозну загрозу для посівних та збиральних кампаній 2022 року становлять авіаудари, окупація та активні бойові дії, які поки що ведуться переважно в південних, східних та північних областях.

За останні роки Україна стала важливим гравцем на світових аграрних ринках.

На цьому тлі було проведено серію панельних дискусій, мета яких — об’єднання грунтовних знань та висновків про поточні загрози та прогнози впливу війни на місцеві та глобальні агропродовольчі ринки та надання громадськості професійної експертизи з зазначеної тематики.

З вітальним словом виступили начальник управління міжнародної політики Мінагрополітики Олексій Пінчук та парламентський статс-секретар Ферерального міністерства продовольства та сільського господарства ФРН Офелія Нік.

На заході було розглянуте питання необхідних змін в українській аграрній політиці та бачення подальшої стратегії. Микола Пугачов, заступник директора ННЦ “Інститут аграрної економіки” розглянув дане питання з наукової точки зору, а Павло Коваль, генеральний директор ВГО “Українська аграрна конференція”, член ВАФ надав підприємницьке бачення ситуації.

У подіумній дискусії, яка розпочалася після доповідей, виступили заступник директора Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Олена Дадус, професор Київської школи економіки та координатор дослідницького проєкту UaFoodTrade Олег Нів’євський, директор ІАМО, керівник відділу структурних змін Альфонс Бальманн, заступник директора ННЦ “Інститут аграрної економіки” Микола Пугачов, генеральний директор ВГО “Українська аграрна конференція”, член ВАФ Павло Коваль, директор з розвитку Всеукраїнської асоціації громад Ігор Абрамлюк.

Експерти, що представляють різні сфери компетенцій та географічні регіони, дослідили та обговорили коротко- та довгострокові наслідки російської агресії на доступність та ціни на сільськогосподарську продукцію, структуру торгівлі, галузі виробництва аграрної продукції, національні продовольчі політики та багато інших аспектів війни в Україні. Надали основні цілі в аграрній політиці на майбутнє.

Із заключним словом виступив Франк Мюллер, аташе з аграрних питань Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Захід синхронно перекладався німецькою/англійською/українською мовами.

ДУ “Держгрунтохорона” висловлює щиру вдячність організаторам заходу, зокрема модераторці та в.о. керівника проєкту АПД пані Марії Ярошко за надану можливість долучитися до актуальної дискусії.