У рамках робочої зустрічі обговорено питання підвищення родючості ґрунтів Волинської області. Учасники зустрічі обговорили питання взаємної співпраці Інституту охорони ґрунтів України та сільськогосподарських виробників краю, адже обстеження ґрунтів повинне бути системним і послідовним, що дасть можливість досягти максимальних результатів у сфері моніторингу ґрунтів та охорони їх родючості.
Ігор Яцук наголосив, що Волинська філія ДУ «Держґрунтохорона» акредитована в системі ISO і проводить дослідження ґрунтів та інших об’єктів природного середовища відповідно до міжнародних вимог.
Окрім того, обговорено питання запасів торфу та сапропелю на Волині, які можуть використовуватися як додаткове джерело органічних добрив. Як зауважив Юрій Горбенко, високі цьогорічні врожаї – результат невтомної праці господарів краю, проте про землю потрібно піклуватися підживлюючи її органічними добривами. Саме тому, варто активізувати використання органічних добрив, в тому числі покладів торфу і сапропелю, розміщених на території області, щоб покращити баланс накопичення гумусу в орних землях.
Під час робочої поїздки на Волинь, Генеральний директор державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Ігор Яцук відвідав компанію «Зендер-Україна», яка провела великий об’єм робіт з дослідження родовищ сапропелю на території області, ТзОВ «Торговий дім «Екотехнології» та ознайомився з роботою біофермератора органіки на базі ТзОВ імені Лесі Українки Ковельського району.
З посиланням на сайт Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації.