08.07.2022

Керівництво ДУ «Держґрунтохорона» взяло участь у панельній дискусії від Німецько-українського агрополітичного діалогу

Вчора, 7 липня, відбулася четверта дискусія на тему «100 днів із вторгнення РФ: сучасний стан та перспективи продовольчої безпеки сільськогосподарських ринків у світі», яка проводиться в рамках серії онлайн-заходів «Чи змінить повномасштабне вторгнення Росії в Україну ринки агропродукції?», яка покликана привернути увагу до наслідків більш ніж 3-місячної війни росії проти України. У заході взяло участь керівництво ДУ «Держгрунтохорона».

Організатори серії панельних дискусій: Центр досліджень продовольства та землекористування Київської Школи Економіки (KSE Агроцентр, Україна), Інститут Лейбніца з сільськогосподарського розвитку в країнах з перехідною економікою (IAMO, Німеччина), Вагенінгенський університет та науково-дослідний центр (WUR, Нідерланди) та Німецько-український агрополітичний діалог (APD, Україна).

Повномасштабна військова агресія росії проти України принесла серйозні проблеми українському аграрному господарству. Авіаудари, окупація та активні воєнні дії, які відбуваються переважно в Південному, Східному та Північному регіонах, є серйозною загрозою для посівних та збиральних кампаній 2022 року.

За останні роки Україна стала важливим гравцем на світових ринках сільського господарства. Сьогодні на світових ринках на неї припадає майже 10% світового експорту пшениці, 15% експорту кукурудзи і понад 15% експорту ячменю. Якщо розглядати соняшникову олію, Україна становить близько 50% світового експорту. Окрім торгівлі зерновими та олійними культурами, сільське господарство України відіграє важливу роль як у внутрішній, так і у світовій продовольчій безпеці.

Росія, у свою чергу, також є одним із великих постачальників зерна і масел на світовому ринку: 18% світового експорту пшениці і 25% світового експорту соняшникової олії. У зв’язку з нинішніми і потенційними економічними санкціями, росія сама може зіткнутися з порушеннями в агропродовольчих ланцюгах постачання.

Експертами було розглянуто збитки та втрати в сільському господарстві України, вплив війни на внутрішню, глобальну та регіональну продовольчу безпеку, проаналізовано поточні та майбутні події на ринках сільського господарства у всьому світі та його окремих регіонах.

Захід синхронно перекладався німецькою та українською мовами.