Сьогодні, 18 липня, відбувся онлайн захід «Підхід до системи державної підтримки сільського господарства України – пропозиції з урахуванням міжнародного досвіду», організований Німецько-українським агрополітичним діалогом. У заході взяли участь керівництво та фахівці ДУ «Держгрунтохорона».
Метою заходу було обговорення підходів та пропозицій для подальшого розвитку системи державної підтримки сільського господарства України.
Забезпечення внутрішнього ринку продовольством, створення умов для імпортозаміщення та заходи із сприяння доступу населення до продуктів харчування є однією із складових продовольчої безпеки будь-якої держави. Сільськогосподарське виробництво в багатьох розвинутих країнах є дотаційним. При цьому, державна підтримка, яка надається аграрним товаровиробникам не лише має на меті гарантування їм високого рівня доходів та підтримку конкурентоспроможності, але спрямована також на забезпечення сталого розвитку сільської місцевості та створення умов для життя та роботи на селі.
Серед експертів виступили:
– Світлана Павленко, короткострокова експертка АПД з доповіддю «Огляд поточного стану системи/програм державної підтримки у сільському господарстві. Зміни під час воєнного стану. Пропозиції щодо розвитку після закінчення війни»;
– Томас Херцфельд, Лейбніц-Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (ІАМО) з доповіддю «Коментар, пропозиції та доповнення до системи/програм державної підтримки – можливості для України (під час та після війни)».
У зв’язку з розгортанням повномасштабних воєнних дій на території України з лютого 2022 року, підходи до надання державної підтримки в сільському господарстві зазнали значних змін. Очікується ґрунтовний перегляд підходів до надання підтримки в контексті євроінтеграції держави. В свою чергу, державна підтримка на рівні Європейського Союзу також зазнає змін, зокрема, щодо пріоритетних напрямків, які мають бути розглянуті та враховані в Україні в середньо- та довгостроковій перспективі.
Захід синхронно перекладався українською та німецькою мовами.