Війна в Україні, що почалася 24 лютого 2022 року, призвела до масштабних людських страждань у всіх регіонах країни. Оскільки динаміка війни продовжує розвиватися, значна частина населення страждає від пошкодження критичної інфраструктури, відсутності базових послуг та перебоїв у ланцюгах поставок, що вимагає багатосекторної гуманітарної допомоги. Про це повідомляє пресслужба ФАО.
ФАО працює на Україні з 2003 року і після початку війни розробила та оновила свій План швидкого реагування для надання сільськогосподарської допомоги та забезпечення продовольчої безпеки тих, хто постраждав від конфлікту найсильніше.
Заходи ФАО у відповідь включають надання ресурсів для рослинництва і тваринництва, а також грошових коштів для надання підтримки найбільш постраждалим дрібним фермерам і тваринникам для дотримання зумовлених сезонним термінів. Така підтримка дозволить домогосподарствам виробляти овочі, зернові культури, молоко, м’ясо та яйця, та прогодувати себе.
П’єр Вотє додав: “Найближчими тижнями ФАО надасть 3 700 домогосподарств (9 600 осіб) багатоцільову грошову допомогу, а понад 14 600 сільських сімей (38 000 осіб) – набори для вирощування овочів з метою відновлення виробництва продуктів харчування для споживання та продажу. Плануємо також роздавати свійську птицю і надавати підтримку тваринникам, які перебувають у вразливому становищі, шляхом надання кормів і вітамінно-мінеральних добавок для тварин.
З метою підвищення доступності продовольства ФАО закликає мобілізувати 115,4 млн дол. США для підтримки 979 320 дрібним фермерам і середнім виробникам до кінця грудня 2022 року. На сьогоднішній день ФАО вдалося отримати 11 млн. дол. США. Фінансові внески надали Австралія, Бельгія, компонент швидкого реагування на СЕРФ, ЄС, Франція, Японія, Фонд Луї Дрейфуса, Гуманітарний фонд України та Бюро гуманітарної допомоги ЮСАІД.