Сьогодні, 5 грудня, відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Імперативи збереження грунтів. Виклики сьогодення», присвячена Всесвітньому дню грунтів (World Soil Day).
Відкрив конференцію генеральний директор державної установи «Інститут охорони грунтів України» Юрій Зайцев.
З вітальним словом виступили: перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький; проректор з наукової та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету, доктор економічних наук, професор Юрій Данько; професор Сумського національного аграрного університету, доктор економічних наук Олексій Красноруцький; координатор проєкту ФАО-ГЕФ Олександр Журавель; експерт з програмного моніторингу нейтрального рівня деградації земель ФАО, доктор біологічних наук, професор Юрій Дмитрук; директор Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції, доктор філософії Юрій Заставний; директор Українського інституту експертизи сортів рослин, доктор економічних наук, професор Сергій Мельник; директор Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого, кандидат економічних наук Станіслав Халін; заступник академіка-секретаря відділення землеробства, меліорації та механізації НААН, доктор біологічних наук, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України Лілія Янсе.
Метою конференції було привернення уваги суспільства до сучасного стану грунтів України, їх охорони і раціонального використання. Одним з важливих питань, яке буде розглянуто на цьому заході – вплив бойових дій на грунтовий покрив України та заходи щодо зменшення їхнього негативного впливу.
Конференція стала чудовою можливістю для спеціалістів та науковців з різних країн обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями та відкриттями.
Про свою участь в роботі конференції заявило 100 учасників з 21 наукової установи. Це не лише українські, але й іноземні представники. Серед них науковці з Словаччини, Угорщини, Алжиру та Організації з продовольства і сільського господарства при Організації Об’єднаних Націй.
Учасниками надіслано 60 тез, частину з яких було заслухано на секціях. Матеріали конференції будуть опубліковані у спеціальному випуску збірника наукових праць «Охорона грунтів», електронний варіант якого буде розміщено на сайті установи.