20.04.2022

ДУ “Держгрунтохорона” розробила Рекомендації по визначенню та збереженню вологості грунту

Тернопільська та Хмельницька філії ДУ “Держгрунтохорона” розробили рекомендації по визначенню та збереженню вологості грунту.

Вода надходить у грунт з атмосферними опадами, грунтовими водами, шляхом конденсації водяної пари з атмосфери, з поливними водами. Вода грунту є життевою основою рослин, грунтової фауни і мікрофлори.

Рослини потребують великої кількості води. Так, для утворення 1 кг органічної речовини витрачається від 200 до 1000 г води. 3 водою в рослини надходять поживні речовини.

Від вмісту води в грунті залежать інтенсивність біолоrічних, хімічних і фізико-хімічних процесів, водно-повітряний і тепловий режими, режим живлення, фізико-механічні властивості.

Воді належить важлива роль у грунтоутворенні, зокрема в процесах вивітрювання і новоутворення мінералів, гумусоутворенні, формуванні генетичних горизонтів грунтового профілю, динаміці грунтотворних процесів.

Вода грунту є терморегулюючим чинником, обумовлюючи температурний режим грунту.

Оптимальна вологість грунту для сільськогосподарських культур — запорука високого врожаю, оскільки рослини не можуть розвиватися, якщо земля зволожена недостатньо.

Пізнання закономірностей поведінки грунтової вологи, управління водними властивостями, водним режимом с передумовою регулювання та оптимізацї родючості грунтів.

Скачати рекомендації за посиланням.