22.02.2022

Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» взяли участь в інформаційному онлайн-заході «Німецький досвід щодо інституційної організації та фінансування сільськогосподарської меліорації – опції для України»

Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» взяли участь в інформаційному онлайн-заході «Німецький досвід щодо інституційної організації та фінансування сільськогосподарської меліорації – опції для України»

Сьогодні, 22 лютого, відбувся інформаційний онлайн-захід на тему «Німецький досвід щодо інституційної організації та фінансування сільськогосподарської меліорації – опції для України». Організатор – Німецько-український агрополітичний діалог.

Участь у заході взяли міжнародні експерти, представники української аграрної політики, бізнесу, науки, органів місцевого самоврядування та фахівці ДУ «Держґрунтохорона».

З вітальним словом виступив Франк Мюллер, аташе з аграрних питань Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Німецький експерт Клаус Вестендорфф представив у своїй доповіді актуальні заходи зі зрошення земель у Федеративній Республіці Німеччина та законодавчі регулювання.

Оксана Дехтяр, начальник відділу з питань меліорації та зрошення Управління регулювання аграрних ресурсів Мінагрополітики виступила з доповіддю на тему «Поточні підходи до формування державної політики в сфері зрошення в сільському господарства України».

На заході було представлено та обговорено досвід Німеччини щодо організації та фінансування сільськогосподарської меліорації, на підставі якого були зроблені висновки щодо можливостей в Україні, а також щодо надання консультацій зі сторони АПД.

В рамках реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, аграрний сектор в Україні продовжує проходити комплексний курс реформ, зокрема щодо сталого розвитку промислової та соціальної інфраструктури у сільській місцевості, підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарського виробництва, підвищення якості та безпеки сільськогосподарської продукції, а також збереження природних ресурсів.

Заходи сільськогосподарської меліорації сприяють стабілізації та підвищенню врожайності сільськогосподарської продукції. У часи кліматичних змін вони все більше і частіше стають передумовою достатнього забезпечення населення та економіки сільськогосподарською продукцією.