22.03.2016

Органічне виробництво – запорука продовольчої та екологічної безпеки!

     Такий висновок зроблено за результатами Черкаського регіонального форуму «Органічна Україна 2016: перспективи розвитку органічного виробництва та його логістика», що відбувся 25 лютого у Будинку рад  міста Черкаси.

   Проведення форуму ініціювали Управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації та Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна».

     У форумі взяли участь – перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль, заступник голови Черкаської обласної ради Валентин Тарасенко, начальник управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка, директор Сертифікаційного органу «Органік Стандарт» Сергій Галашевський, координатор Швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Анатолій Кравченко та менеджер проекту Наталія Прокопчук, кандидат с/г наук Олексій Кротінов (НУБіП, м. Київ), кандидат с/г наук і науковий редактор журналу «Зерно» Микола Косолап (НУБіП, м. Київ), генеральний директор ТОВ НВЦ “Черкасибіозахист” Сергій Зубачов, директор Консультаційного органу «КьюС» Ксенія Гладченко, керівник АФ «Поле» Іван Томенко (м. Черкаси), політик та підприємець Микола Булатецький, засновник ПП «Екорост» Зорян Найданович (м. Кіровоград), директор Черкаської філії ДУ «Держґрунтохорона» Юрій Кривда, координатор заходів пілотного проекту «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів» фінансованого ЄС Таміла Лепьошкіна, координатор пілотного проекту в Черкаській області «Аграрні розписки в Україні» Ігор Дудка, керівники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, сільськогосподарські товаровиробники Черкаської та Полтавської областей, представники громадських об’єднань фермерів і сільгоспвиробників.

        Відкрив захід перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль.

     Учасниками форуму обговорено ряд важливих питань організації та подальшої роботи тих суб’єктів господарювання, що вже працюють у напрямі органічного виробництва, серед них:

  • визначення першочергових завдань з розширення сектору та формування ринку органічної продукції;
  • чи формує органічне виробництво сталі робочі місця, сприяючи стабільній занятості населення;
  • кому потрібна продукція перехідного періоду;
  • ринки збуту – перспективи та ризики;
  • як боротися з бур’янами;
  • як здійснювати сівозміну;
  • де брати посівний матеріал;
  • логістика органічної продукції.

      Доповідачі також розповіли про практичний досвід органічного виробництва аграріїв Європи та поінформували учасників заходу, як вони можуть отримати міжнародну консультаційно-практичну допомогу, якщо виявлять бажання стати виробниками органічного продукту в Україні та пройти необхідну сертифікацію.

   Наприкінці обговорення та підсумовуючи результати форуму, начальник управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка відмітив ефективність форуму та запросив всіх учасників до співпраці щодо запровадження пілотного проекту по органічному землеробству на Черкащині, в якому опрацювати дієвий механізм забезпечення державної підтримки господарств у перехідний період та в ході проведення сертифікації на відповідність органічному виробництву.