Чернігівська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»
Чернігівська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»
Установа почала свою діяльність відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР від 23 липня 196 4р. як Чернігівська зональна агрохімічна лабораторія.
Унаслідок декількох реорганізацій у 2013 році установу перетворено на Чернігівську філію державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».
Це велика сучасна науково-дослідна установа, яка проводить широкий спектр агроекологічних та землевпорядних робіт від польових та аналітичних досліджень до проектно-технологічних робіт на території області з видачею необхідної документації, дослідження якості рослинницької продукції, кормів, добрив тощо.
Філія щорічно проводить агрохімічне обстеження 170–200 тис. га сільськогосподарських угідь, паспортизацію 3,5 тис. земельних ділянок, надає довідки про стан родючості ґрунтів, виготовляє картографічні матеріали.
За результатами аналітичних досліджень розробляється проектно-кошторисна документація на проведення хімічної меліорації, проекти з землеустрою з еколого-економічним обґрунтуванням сівозмін, в яких визначається економічно обґрунтоване внесення мінеральних добрив.
Наукова робота
Співробітники філії виконують значні обсяги науково-дослідних робіт, результати яких знаходять своє втілення в наукових публікаціях, численних методичних рекомендаціях, виступах у ЗМІ. Чернігівська філія є членом Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків.
Співпраця філії
Чернігівська філія ДУ «Держгрунтохорона» плідно співпрацює з обласною державною адміністрацією, Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації, управліннями агропромислового розвитку районних адміністрацій, Державною інспекцією сільського господарства та іншими установами.
Великої уваги надається розвитку міжнародного співробітництва. Давно і стабільно підтримується дружні наукові зв’язки з Брянським центром «Агрохімрадіологія», Гомельською проектно-розвідувальною станцією хімізації сільського господарства. З 2007 року філія бере участь у двох спільних міжнародних проектах з нідерландськими вченими.