Харківська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»

Історія створення

1
09.04.1964  – Харківська зональна агрохімлабораторія

04.05.1981 – Харківська обласна проектно-розвідувальна станція хімізації сільського господарства

03.11.1999  – Харківський обласний державний проектно-технологічний центр охорони родючості ґрунтів і якості продукції

07.07.2011  – державна установа «Харківський обласний державний проектно-технологічний центр охорони родючості ґрунтів і якості продукції»

04.09.2012 – Харківська філія «Державний науково-технологічний центр охорони родючості ґрунтів «Центрдержродючість»

01.06.2013  – Харківська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».

Діяльність

Харківська філія ДУ «Держгрунтохорона» проводить єдину науково-технічну політику щодо охорони родючості ґрунтів області, раціонального використання та екологічної безпеки земель, ведення державного моніторингу ґрунтів сільськогосподарського призначення з метою виявлення і узагальнення тенденцій та характеру змін показників родючості ґрунтів.

Харківська філія ДУ «Держгрунтохорона» щороку проводить роботи з агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення, надає довідки про стан родючості ґрунтів, виготовляє  картографічний матеріал.

Розробляється проектно-кошторисна документація на проведення хімічної меліорації солонцюватих ґрунтів, проводиться рослинна і ґрунтова діагностика, за результатами якої надаються розрахунки потреби мінеральних добрив на запланований врожай та рекомендації щодо їх використання.

Філія тісно співпрацює з центром Наукового забезпечення АПК та з Головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації і виконує для цього такі роботи:

збір і узагальнення інформації про використання мінеральних та органічних добрив;

розрахунок потреби в мінеральних та органічних добривах по періодах їх внесення під сільськогосподарські культури;

розрахунок балансу поживних речовин та гумусу в землеробстві області;

розрахунок окупності мінеральних добрив урожаями сільськогосподарських культур;

ґрунтова та рослинна діагностика мінерального живлення озимих;

узагальнення агрохімічних показників родючості ґрунтів за турами агрохімічних обстежень.

Лабораторія моніторингу та агрохімічної паспортизації земель проводить польові дослідження ґрунтів.

Лабораторія аналітичного забезпечення агрохімічних досліджень визначає вміст рухомих форм фосфору, обмінного калію, гумусу, азоту, що легко гідролізується і ступінь кислотності ґрунтів.

Лабораторія екологічної безпеки земель, довкілля та якості продукції виконує аналізи ґрунтів, рослин і води на вміст мікроелементів та залишкових кількостей пестицидів і важких металів.

Лабораторія геоінформаційних систем, обробки інформації та експериментальних досліджень виконує роботи по інформаційному забезпеченню робіт з агрохімічної паспортизації земельних ділянок, які концентруються у базі даних, де відображено агрохімічні характеристики обстежених земель за основними показниками.

Лабораторія землеустрою, картографування та оцінки земель складає на основі польових досліджень картограми на вміст гумусу, рухомих форм фосфору, обмінного калію та кислотності ґрунтів.