Волинська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»

Волинською філією щорічно проводиться агрохімічне обстеження та паспортизація земель сільськогосподарського призначення у  господарствах всіх форм власності і сільських радах на площі близько 100 тис. гектарів, з якої відбирається 12 – 13 тисяч ґрунтових зразків і проводяться до 60 тисяч аналізів з метою визначення показників родючості ґрунтів і рівнів забруднення їх важкими металами, радіонуклідами і залишковими кількостями пестицидів. На основі цих досліджень проводиться узагальнення отриманих результатів агрохімічного обстеження ґрунтів за типами сільськогосподарських угідь, розробляються агрохімічні картограми та паспорти кожного поля (ділянки) та конкретні науково обґрунтовані рекомендації по ефективному, екологічно безпечному застосуванню агрохімічних заходів.

Untitled-3 copy

За результатами агрохімічної паспортизації проводиться комплексний аналіз та оцінка змін якісного стану ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення.

Розроблено Регіональну програму охорони родючості ґрунтів  Волинської області, де визначено заходи щодо планомірного  збереження і відтворення родючості ґрунтів області.

На замовлення сільськогосподарських виробників розробляються Програми відтворення та підвищення родючості ґрунтів конкретного господарства.

Untitled-4 copy

Філією виконуються аналітичні дослідження з визначення якості рослин, кормів, продуктів харчування та ін. Проводиться аналіз тепличних ґрунтів, торфу і продуктів його переробки для сільського господарства. Визначається якісний склад органічних, мінеральних добрив та хіммеліорантів, вміст діючої речовини в засобах захисту рослин. Проводяться токсикологічні та радіологічні дослідження ґрунту і рослин.

Щороку проводяться наукові дослідження з метою вивчення ефективності застосування різних форм та норм мінеральних і органічних добрив, біопрепаратів та стимуляторів росту рослин, нових видів нетрадиційних добрив та їх вплив на родючість ґрунтів в умовах Волинської області, моніторинг поверхневих вод сільськогосподарського призначення, моніторинг ґрунтів і рослин у мережі спостережень на моніторингових ділянках, агрохімічне обстеження земель сільськогосподарського призначення. За результатами досліджень визначаються  оптимальні норми добрив, при яких забезпечується найвища продуктивність культур та окупність добрив, розробляються рекомендації сільськогосподарським виробникам.

Наукові досягнення філії відображаються на регіональних семінарах, нарадах, науково-практичних конференціях та за межами області у вигляді тематичних презентацій.

Untitled-5 copy

За результатами досліджень видаються наукові статті, методичні рекомендації, монографії, брошури, звіти та інше.

Волинська філія успішно співпрацює з Волинською обласною державною адміністрацією, Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації, ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н. Соколовського»,  Поліською дослідною станцією ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського», Волинською ДСДС Інституту с/г Західного Полісся НААН України, Державною інспекцією сільського господарства у Волинській області, Головним управлінням земельних ресурсів у Волинській області, Люблінським воєводством, Інститутом керування удобрення та ґрунтознавства IUNG (Пулави), хімічно-рільничою станцією (Люблін) та ін.

Матеріали досліджень філії використовуються землекористувачами для:

Порівняння якості оцінки ґрунтів на полях, господарствах та визначення малопродуктивних земель

Розміщення сільськогосподарських культур відповідно до їх біологічних вимог

Застосування збалансованих економічно вигідних доз органічних та мінеральних добрив

Визначення необхідності докорінного поліпшення ґрунтів, розробки технологічної і проектно-кошторисної документації на його проведення

Проведення грошової оцінки земель, визначення розмірів плати за землю

Розробки інвестиційних проектів, бізнес-планів, оформлення довідок про стан родючості ґрунтів та ін.

Оцінки якості сільськогосподарської продукції

За результатами досліджень видаються свідоцтва про якість продукції та рекомендації по її ефективному використанню

Untitled-6 copy