Полтавська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»

Untitled-1 copy

Полтавською філією виконується більше ста видів аналітичних досліджень ґрунту, рослинницької та сільськогосподарської продукції. Визначається якісний склад мінеральних та органічних добрив, хімічних меліорантів. Проводяться радіологічні та токсикологічні дослідження. З метою постійного спостереження за станом родючості ґрунтів та змінами стану забруднення їх токсичними речовинами в області виділено 34 контрольні ділянки, з них 25 розміщались  на орних землях і 9 – на природних кормових угіддях. В 2005 році таких ділянок збільшено до 40, із яких на орних землях розміщено 28 ділянок і 12 – на природних кормових угіддях.

Untitled-2 copy

Спеціалісти радіолого-токсикологічного відділу брали активну участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС проведено відбір зразків ґрунту в тридцятикілометровій зоні та їх аналіз в кількості 385 штук.

Філія щороку проводить агрохімічне обстеження 200–220 тис. га сільськогосподарських угідь області, паспортизацію 2–2,5 тис. земельних ділянок, надає довідки про стан родючості ґрунтів, виготовляє картографічні матеріали. Для забезпечення  ефективного використання земельного ресурсу області Полтавською філією створено базу даних для комплексного аналізу інформації про агрохімічне обстеження ґрунтів Полтавської області „Агро-1”, яка успішно працює вже протягом 12 років. У  базі накопичено унікальний матеріал розподілу площ ґрунтів Полтавської області за їх якісними показниками.

Untitled-3 copy

За результатами аналітичних досліджень щороку здійснюється сертифікація рослинницької продукції. У Філії розробляється проектно-кошторисна документація на проведення хімічної меліорації лужних та кислих ґрунтів. Проводиться рослинна і ґрунтова діагностика, за результатами якої надаються розрахунки потреби мінеральних добрив на запланований урожай та рекомендації щодо їх використання за допомогою розробленого в співпраці з   Інститутом ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського програмного забезпечення.

Untitled-4 copy
За роки роботи спеціалістами Полтавської філії проведено обстеження на                12928 тис. га. Відібрано  3561 тис. зразків ґрунту, виконано  72655716 аналізів, виготовлено 24200 картограм, розроблено 3950 індивідуальних рекомендацій по раціональному використанню органічних і мінеральних добрив.

Філія налічує 56 працівників, з них 38 мають вищу освіту, в тому числі 27 наукових працівників.

Спеціалісти філії ведуть науково-дослідну та дорадницьку роботу з питань охорони та відтворення родючості ґрунтів Полтавської області.

Полтавська філія ДУ «Держґрунтохорона» акредитована в системі «Украгростандарт».

У 1967 році Полтавська зональна агрохімічна лабораторія зайняла перше місце в Україні по науково-виробничих показниках і друге місце (після Ризької ЗАЛ) в СРСР.

Для виконання поставлених завдань Полтавська філія має в своєму розпорядженні три атомно-абсорбаційних спектрофотометри для визначення важких металів та мікроелементів, три сучасних спектрофотометри для визначення рухомих форм макроелементів, інші прилади та обладнання для виконання якісних видів аналізів.

Високий досвід роботи співробітників філії дає змогу виконувати ряд лабораторних аналізів на замовлення.

Фахівці філії беруть участі у семінарах, нарадах, науково-практичних конференціях, що проводяться в рамках регіональних програм. У межах таких нарад, семінарів та конференцій висвітлюється робота філії (у вигляді тематичних презентацій), акцентується увага на загальних проблемних питаннях в системі землеробства та можливих варіантах їх вирішення, ставляться питання щодо екологічної безпеки регіону.

Свою наукову роботу розпочали в зональній агрохімічній лабораторії  сучасні кандидати сільськогосподарських наук Гахов В. Ф., Бацула О. О., Глущенко Л. Д., Яременко В. М., Райко О. П., Заєць А. І., Краснюк І. М., Дяченко В. М.

Полтавська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» плідно співпрацює із Полтавською облдержадміністрацією, Департаментом агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації,  Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавською державною аграрною академією та іншими науковими установами регіону, Головним управлінням земельних ресурсів, державним підприємством «Полтавський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Державною інспекцією сільського господарства в Полтавській області.