Житомирська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»
Житомирською філією виконуються більше 100 видів різноманітних аналітичних досліджень ґрунту та продукції рослинництва. Визначається якісний склад мінеральних та органічних добрив. Проводяться радіологічні та токсикологічні дослідження, розробляються проекти землеустрою.Філія щороку проводить агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення на площі 204 – 267 тис. га, розробляє 3,8 – 7 тис. агрохімічних паспортів, надає довідки про стан родючості ґрунтів тощо.
За результатами аналітичних досліджень щороку здійснюється сертифікація рослинницької продукції. Розробляється проектно-кошторисна документація на проведення хімічної меліорації кислих ґрунтів, проводиться рослинна і ґрунтова діагностика, за результатами якої надаються розрахунки потреби мінеральних добрив на запланований врожай та рекомендації щодо їх використання.
Спеціалісти філії ведуть науково-дослідну та дорадницьку роботу, в основу яких покладено дослідження та висвітлення актуальних природоохоронних питань щодо охорони та відтворення родючості ґрунтів.
Житомирська філія ДУ «Держґрунтохорона» акредитована в системі «Украгростандарт».
Фахівці філії беруть участі у семінарах, нарадах, науково-практичних конференціях, що проводяться в рамках регіональних програм. В межах таких нарад, семінарів та конференцій висвітлюється робота філії (у вигляді тематичних презентацій), акцентується увага на загальних проблемних питаннях в системі землеробства та можливих варіантах їх вирішення, ставляться питання щодо екологічної безпеки регіону.
У рамках наукових досліджень здійснюється моніторинг грунтів і рослин у регіональній мережі стаціонарних майданчиків спостережень, моніторинг поверхневих вод сільськогосподарського використання.
Результатом науково-практичної діяльності співробітників філії є написання наукових звітів, видання статей, методичних рекомендацій, буклетів, брошур тощо.
Житомирська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» плідно співпрацює із Житомирською облдержадміністрацією, Департаментом агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації, Департаментом екології та природних ресурсів Житомирської обласної адміністрації, Житомирським національним агроекологічним університетом та іншими науковими установами регіону, Головним управлінням земельних ресурсів, державним підприємством «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».