Луганська філія державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»


Створення та основні напрями роботи

У Луганській області службу охорони ґрунтів створено у 1964 році як зональну агрохімічну лабораторію. З часу створення назва неодноразово змінювалась, дещо трансформувались та розширялися функції. У 2013 році сформовано Луганську філію державної установи «Інститут охорони ґрунтів України». яка натепер виконує близько 250 видів різноманітних досліджень ґрунту, води, добрив, а також сільськогосподарської продукції на предмет визначення якісних показників, стану забруднення залишками довго живучих пестицидів та важких металів, радіологічного забруднення.

Щороку фахівцями філії проводиться планове агрохімічне обстеження (паспортизація) в середньому 250 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь Луганської області, на основі чого видаються результати агрохімічного стану та картографічний матеріал  на 4200 –  4800 земельних ділянок  (полів).

Лабораторія Луганської філії ДУ «Держґрунтохорона» акредитована в ДП «Луганськстандартметрологія».

Спеціалістами Луганської філії ДУ «Держґрунтохорона» розробляються плани застосування добрив на землі ріллі Луганської області, проводиться ґрунтова та рослинна діагностика мінерального живлення з розрахунками потреби у підживленні мінеральними добривами. Щорічно лабораторії філії проводять роботи з контролю якості у 350 тисячах тонн сільськогосподарської продукції та кормів.

Науково-дослідна робота

Луганська філія ДУ «Держґрунтохорона»  веде науково-дослідну роботу щодо  розробки актуальних  методів зберігання родючості ґрунтів та підвищення врожаїв у характерних умовах регіону.

Важливим завданням  Луганської філії як регіональної наукової установи, де зосереджено інформацію про екологічний стан ґрунтів області в межах кожної окремої земельної ділянки, є оперативне інформування керівництва ДУ «Держґрунтохорона», Департаменту агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації, районних ланок управління та землевласників про тенденції розвитку ґрунтоутворення, темпи деградації ґрунтів області, динаміку показників їх родючості, в першу чергу про зміну пріоритетності макроелементів у системі підживлення. З цією метою спеціалісти Луганської філії проводять значну роботу, в ході якої беруть участь в організації та проведенні кущових і районних нарад, де виступають з доповідями про проблеми раціонального використання ґрунтів та добрив.

За результатами науково-практичної діяльності Луганської філії ДУ «Держґрунтохорона» спеціалістами видаються тематичні статті, методичні рекомендації, буклети, складається щорічний звіт про наукову роботу. Філія бере активну участь у виданні інформаційного бюлетеня «Агролуганьщина».

Співпраця

У ході діяльності філія активно співпрацює з Департаментом агропромислового розвитку, Департаментом екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації, районними управліннями агропро-мислового розвитку, Державною сільськогосподарською інспекцією та Головним управлінням земельних ресурсів у Луганській області, також співпрацює з навчальними закладами сільськогосподарського напряму, зі студентами яких проводяться науково-практичні заняття. Тісна співпраця ведеться також з великими агропромисловими виробниками, такими як ТОВ «Лотуре-Агро», ПраТ «Агротон», ТОВ «Кернел-Трейд», ПП СВФ «Агро».