25.10.2016

Затверджено програму з охорони і підвищення родючості ґрунтів Черкаської області «Родючість 2016-2020»

7 жовтня 2016 року свою роботу розпочала дев’ята сесія обласної ради. Її відкрив і вів голова обласної ради Олександр Вельбівець.

В ході роботи було прийнято низку рішень. Зокрема, затверджено обласну цільову програму з охорони і підвищення родючості ґрунтів Черкаської області «Родючість 2016-2020».

Програма та Заходи з охорони та підвищення родючості ґрунтів мають розроблятися в кожному сільськогосподарському підприємстві, для якого земля є  засобом виробництва незалежно від форми власності і організації виробництва.

З метою сприяння впровадженню Програми передбачається проведення щорічної підготовки і перепідготовки спеціалістів АПК області, широкого висвітлення в засобах масової інформації проблем стану родючості ґрунтів, їх охорони, тощо.

Регіональною програмою з охорони і підвищення родючості ґрунтів Черкаської області на 2016 – 2020 роки передбачено:

• підвищення рівня застосування органічних, мінеральних та бактеріальних добрив шляхом внесення їх раціональними способами, в оптимальних нормах і співвідношеннях та на підставі даних агрохімічного паспорта земельної ділянки;

• проведення хімічної меліорації ґрунтів у науково обґрунтованих обсягах, термінах та дозах;

• впровадження сучасних систем ґрунтозахисного землеробства з максимальним використанням елементів біологізації;

• здійснення державного контролю за відтворенням та охороною родючості ґрунтів на підставі даних агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення;

• створення та ведення регіонального банку даних якісного стану ґрунтів і забезпечення функціонування інформаційно-аналітичної системи для розроблення науково обґрунтованих рекомендацій щодо прийняття виважених рішень про попередження та ліквідацію наслідків негативних  процесів, планування ґрунтозахисних та інших заходів у сфері охорони родючості ґрунтів.

Реалізація Програми «Родючість 2016-2020» дозволить підвищити врожайність сільськогосподарських культур в середньому на 20-30 %, сприяти виконанню завдань розвитку тваринництва, покращить екологічний стан довкілля та конкурентоспроможність продукції аграрного сектора економіки Черкаської області.