14–15 грудня у містах Золотоноші та Черкасах відбувся інтерактивний Агрофорум–2017 «Методи поліпшення якісних та кількісних показників врожайності», на якому компанія Apis Holding презентувала власний досвід та кращі європейські практики з цього питання. Захід відбувся за підтримки Управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА. Партнерами виступили Черкаська філія ДУ «Держґрунтохорона» та ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського».
У форумі взяли участь: команда Apis Holding Ірина та Валерія Ващенко, Анна Грибенко, Антон Черніков, Микола Костенко; з міста Харкова представник ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського» кандидат географічних наук Максим Солоха; директор Черкаської філії ДУ «Держґрунтохорона» Юрій Кривда; директор ТОВ «Українські гумати» Дмитро Глубокий, начальник управління агропромислового розвитку Золотоніської райдержадміністрації Петро Бобков разом із своїм заступником – начальником відділу маркетингу продукції рослинництва Володимиром Пибиванцем; головний спеціаліст управління агропромислового розвитку Чорнобаївської райдержадміністрації Олег Дріжчаний; фахівці провідних господарств Золотоніщини (ПСП «Плешкані», СТОВ «Нива», СТОВ «Пальміравідгодівля», СТОВ «Богданівське», ПП «Агротехгрупа», СТОВ «Прогрес» та ін.) та Чорнобаївщини (СТОВ «Агро Ко», ПСП «Нива», СТОВ «Лан»), а також спеціалісти інших господарств Черкащини. Загалом у дводенному Агрофорумі взяли учать більше 100 осіб.
На початку обговорення питань форуму регіональний менеджер Apis Holding Анна Грибенко презентувала присутнім цікавинку від компанії – програму «АгроДрузі», спрямовану на плідну і довгострокову співпрацю з партнерами та можливість вигідно придбати продукцію та отримати за це приємні бонуси.
Обговорення питань, визначених тематикою зустрічі, було розділено на декілька частин.
Ситуацію з аналізом ґрунтів та інноваційними підходами в Україні висвітлив Максим Солоха з ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського», а вже про агрохімічний стан ґрунтів Черкащини детально розповів директор Черкаської філії ДУ «Держґрунтохорона» Юрій Кривда.
Про недооцінені елементи живлення, симптоми і наслідки їх нестачі у ґрунті докладно роз’яснив Микола Костенко, головний спеціаліст із живлення рослин компанії Apis Holding, а також розповів про доцільність вапнування, різновиди вапняних добрив та практичний досвід їх використання фермерськими господарствами.
Директор ТОВ «Українські гумати» Дмитро Глубокий надав учасникам форуму рекомендації та поради встосовно ведення сучасного землеробства.
У свою чергу, керівник відділу ApisLab Антон Черніков розповів присутнім, як обирати компанію-постачальника добрив та порадив, як уникнути помилок щодо цього.
Крім питань, які були визначені програмою Агрофоруму, учасники жваво обговорювали:
- доцільність своєчасного аналізу ґрунтів;
- важливість дотримання сівозміни;
- необхідність використання не тільки хімічних, а й органічних добрив;
- зрошення ґрунтів;
- важливість підживлення не тільки ґрунту, а й рослин макроелементами;
- необхідність мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.
Палкі дискусії та обговорення тривали не тільки під час виступу спікерів, а й на кава-брейках.
Усі учасники заходу змогли отримати кваліфіковані поради та консультації, а також дізналися про сучасні тенденції та інновації у визначенні кількісних та якісних показників врожайності.
Наприкінці заходу учасники активували 49 карток за програмою «АгроДрузі» та 21 господарство виявило бажання зробити у себе демо-поле за новими технологіями. Отже, Агрофорум став корисним для аграріїв.
Насамкінець представники ініціатора Агрофоруму – компанії Apis Holding подякували всім учасникам, відзначили дипломами своїх партнерів, розіграли цінні призи та кожному вручили подарунки.
За інформацією http://apkck.gov.ua/?page=post&id=1163