28.10.2014

В Херсонській області завершено посівну кампанію 2014 року

У Херсонській області за досить складних погодних умов, які зумовлювались практичною відсутністю продуктивної вологи на більшості території області, а також ґрунтовою та повітряною посухою, нарешті завершено посівну кампанію 2014 року.

У цілому по господарствах області посіяно 529,3 тис. га озимого клину, основну частину з якого займає озима пшениця – 470,8 тис. га (97 % від запланованого рівня). Озимого жита посіяно на 82 %, ячменю на 74 %, а озимого ріпаку 75 % запланованих площ.

Згідно з результатами візуального обстеження дві треті посівних площ озимих натепер знаходиться в задовільному стані, третина – у стадії сходів. Відсутність хоча б мінімально допустимого запасу продуктивної вологи в ґрунтах переважної частини районів області на  початок оптимальних строків сівби змусила агровиробників досить ретельно та зважено ставитись і до вибору культур і до визначення обсягів внесення добрив. Саме з цієї причини було істотно знижено як загальний обсяг запланованого раніше посіву, так і обсягів внесення мінеральних добрив.

Технологія отримання високоякісного продовольчого зерна представляє собою досить об’ємну низку тісно пов’язаних в часовому вимірі, агротехнічних параметрів, заходів та вимог. Кожен з них чітко визначає свою частку у формуванні врожайності культур. До переліку основних критеріїв, які забезпечують продуктивність та якість зернової продукції, відноситься забезпечення оптимальних умов для росту і розвитку культур  протягом всього періоду вегетації. Суттєва роль, при цьому, відводиться поживному режиму ґрунту.

Слід зазначити, що згідно з розрахунками під озимі культури за  період посівної внесено 8625,1 тис. тонн мінеральних добрив, що орієнтовно складає 16,2 кг/га поживних речовин. Порівняно з минулим роком, обсяги використання мінеральних добрив під озимі культури в цілому та на одиницю площі скоротилися більше ніж в 2 рази. Рівень забезпеченості господарств області за сезон літо – осінь також значно скоротився і складає лише 50 % проти 106 % минулорічного періоду.

Така ситуація зумовлена досить складними реаліями часу, але є сподівання, що за умови поліпшення як погодних умов, так і соціально-політичного клімату врожай наступного року буде забезпечений усіма необхідними критеріями.