Заступник директора Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона», кандидат с.-г. наук Світлана Шукайло та завідувач лабораторії ГІС, обробки інформації та експериментальних досліджень Василь Тягур взяли участь в роботі круглого столу на тему: «Технології раціонального використання, відтворення та охорони ґрунтів», присвяченого Всесвітньому дню ґрунту – World Soil Day. Захід відбувся 1 грудня 2017 року в Інституті зрошуваного землеробства НААН.
На засіданні були присутні вчені науково-дослідних установ, викладачі вищих навчальних закладів, представники державних органів влади, ГО «Земля Таврії», фахівці аграрного бізнесу Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської і Київської областей.
Відкрила засідання зі вступним словом директор Інституту зрошуваного землеробства НААН, член-кореспондент НААН, доктор с.-г. наук, професор Раїса Вожегова. З вітальним словом звернувся заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Андрій Неделько.
Світлана Шукайло розповіла присутнім про результати роботи Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона» та нагальні проблеми в землеробстві області.
Тема круглого столу є надзвичайно актуальною, адже ґрунт є не тільки засобом виробництва в аграрній сфері, але й середовищем існування як рослинного світу, так і всього живого в цілому. Учасники засідання наголошували, що внаслідок природного й антропогенного впливу відбувається деградація ґрунтів, втрачається їх природна родючість, що призводить до порушення біологічних циклів та енергетичного балансу. Нині, за підрахунками вчених, площа деградованих ґрунтів на території України складає близько 15 млн гектарів.
Про ці проблеми і говорили у своїх виступах учасники засідання, а саме: технології вирощування сільськогосподарських культур; обробіток ґрунту; зрошення та способи поливу; технології поліпшення якості зрошувальної води; захист ґрунтів від водної та вітрової ерозії; біологізацію сільськогосподарської діяльності; органічного землеробства; здійснення моніторингових робіт та агрохімічної паспортизації ґрунтів.
За результатами обговорення теми будуть видані матеріали доповідей та підготовлено резолюцію з пропозиціями раціонального використання, відтворення та охорони ґрунтів, в якій особливий акцент зроблено на питанні здійснення обов’язкової паспортизації земель сільськогосподарського призначення області. Резолюцію буде надіслано Херсонській облдержадміністрації, Національній академії аграрних наук України, Міністерству аграрної політики та продовольства України, ДУ «Держґрунтохорона».