З метою ефективного проведення заходів щодо еколого-агрохімічної паспортизації ґрунтів Херсонської області та на виконання розпорядження Голови обласної державної адміністрації в Херсонській області від 13.02.2017 № 64 «Про заходи щодо забезпечення контролю за використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення» за головування заступника голови обласної робочої групи, в. о. директора Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона» Михайла Мельника проведено ряд виїзних засідань обласної робочої групи з питань охорони родючості ґрунтів Херсонської області.
Першочергово виїзні засідання відбулися в районах, землі яких підлягають у цьому році плановій еколого-агрохімічній паспортизації. Зокрема, 12 червня відбулося засідання в смт Комишани Білозерського району за участю як членів робочої групи, так і керівників структурних підрозділів Корабельного райвиконкому, Комишанського селищного голови та інших сільських голів, керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, а також землекористувачі та землевласники району.
19 червня відбулося два виїзних засідання обласної робочої групи в селищній раді с. Степанівна та в м. Херсоні. На засідання були запрошені керівники структурних підрозділів Дніпровського району м. Херсона, Зеленівський, Антонівський селищні голови, Наддніпрянський сільський голова, керівники ряду фермерських господарств.
На засіданнях першочерговими розглядалися питання про обов’язковість дотримання законодавства України і нормативно-правових актів у сфері використання і охорони земель сільськогосподарського призначення та необхідність проведення ґрунтового моніторингу.
У ході дискусій розглядалися актуальні питання про державну підтримку аграріїв щодо поліпшення родючості ґрунтів, часткової компенсації робіт з агрохімічної паспортизації, періодичності проведення моніторингу земель, надання консультативної та дорадчої допомоги аграріям при запроваджені новітніх технологій тощо. Засідання були змістовними та конструктивними, учасники отримали відповіді на усі запитання.
На кожній із зустрічей сторонами-учасниками погоджено аспекти спільної співпраці з органами обласного, районного та місцевого врядування. Зазначалося, що збереження та відтворення родючості ґрунтів є загальнодержавним пріоритетом і натепер потребує значної уваги.